Tanár Úr
Mai kis történetünk a távoli múltba repít el bennünket.
Ez a kereskedés ugyanis - jogutód nélkül - már régen megszűnt. Kellemes hely volt, legalább e sorokkal állítsunk most emléket számára.
Egy kedves fiatal tanár alapította.
Akkor kezdődött minden, amikor még két kéz ujjain számba vehetőek voltak a budapesti bringaüzletek/szervizek. Bejött hozzám egy fiatalember és felajánlotta, hogy Csehszlovákiából szívesen hozna ezt-azt. Később összebarátkoztunk, és kiderült, hogy tanít. Gyakran kirándul a gyerekekkel a Felvidékre. Ilyenkor minden nebuló zsebét teletömte fékbetéttel, bowdennel, ezzel-azzal "ami beléjük fért". A határ után aztán visszagyűjtötte... (Egy gyereket már csak nem fognak megmotozni..?!)
Hátrány volt, hogy ami nehéz vagy terjedelmes volt, nem tudta vállalni.
Aztán egyszer csak bejelentette, hogy akár fűzött kereket, gumiköpenyt kötegelve, amit csak szeretnék!
Na, most kapaszkodj meg nyájas olvasó!
A kisvállalkozások rugalmasságának, alkalmazkodóképességének olyan példája következik, de olyan...
(Ha most bárki arra gondolt, hogy barátunk kereskedést alapított és külker jogot szerzett, az alaposan téved.)
Az tűnt fel. hogy a gumikötegek nagyon porosak voltak.
Faggatásra kiderült, hogy a vasúttársaság jóvoltából kerültek az országba. Mégpedig a mozdonyon utazva.
A megfelelő helyen a vonatvezető egyszerűen kihajította a töltésoldalba az "árút". Volt személyzet, mely felszedte és gondoskodott a célba juttatásról.
Ekkor már a tanár úr házának alagsora komplett áruházként működött.
A fejlődés megállíthatatlan.
Megjelentek a csepeli nagykerek, lépni kellett.
Megalapította cégét, (Csepelen) de hamarosan átadta a tulajdonjogot egy vállalkozónak és visszament tanítani. Ezzel egy korszak lezárult, de az új vezető sem volt piskóta. Olyan számítógépes rendszert készíttetett, hogy hét nyelven fütyült! A kompjúteres szaki (aki egy csinos hölgy volt) az eladótérben ült és várt. Ha menet közben hiányosság volt, csak hátraszóltak: - Te Cicuska! Jó lenne, ha a program tudná, hogy... És Cica ott és azonnal megcsinálta.
A rendszer naplózott.
Ez azért volt jó, mert később egy ügyes alkalmazottra bízták a boltot.
Ez a munkatárs annyira ügyes volt, hogy reggel a legolcsóbb küllő megnevezését átírta kerékpárra. A bicajt eladta, majd este a cikket visszajavította küllőre. Végül is a darabszám stimmelt. Igaz volt egy bicikli hiány, de küllőből eggyel több volt!
A naplót persze a tulajok elolvasták, és az alkalmazottnak ettől kezdve máshol kellett bizonyítania...
Innen már semmi érdekes. Egy időre beállt ugyan mögéjük egy menő cég, de amikor azok kiszálltak, nem volt értelme a nagyok mellett próbálkozni és végleg felhagytak a bicajos kereskedéssel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése